.

.

Дијамант акцент 10kt бело злато криви свадбен бенд

Дијамант акцент 10kt бело злато криви свадбен бенд

DEN 3040.00

Пристапност
Во достапна форма

Овој стилски свадбен бенд на свадбениот бенд на миабела дијамант е еден единствен број. Изработено во светло бело злато, овој бенд има 18 кружни, треперливи дијаманти (G-H, I1, I2) кои се убаво украсени на групата во поставка на Prong. Засилен со висока полска завршница, овој бенд е вреден додаток на секоја колекција на накит. Леле сите на следната забава за облекување со овој исклучителен опсег и прават главите да се свртат. Овој бенд дава изглед на раскошен стил идеално прилагоден за формални настани. Направено во 10kt бело злато. Акцент на дијаманти. Боја на дијаманти- g-h. Јасност на дијаманти : I1, I2. Дијамантско сечење : круг. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,6мм. Бенд за акцент на дијаманти. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 40 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележи посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Главните карактеристики

Избор на клиент