.

.

Удирајќи се против ветрот Смешен спортски дизајн на цртан филм за голф XXL врамена giclee текстуризирана уметност од Гери Патерсон

Удирајќи се против ветрот Смешен спортски дизајн на цртан филм за голф XXL врамена giclee текстуризирана уметност од Гери Патерсон

DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурирана wallидна уметност“. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : 24 должина x 1,5 длабочина x 30 рамка за висина. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на 1,5 инчи дебела рамка од жито од дрво од дрво за да додадеме длабочина и димензија . Подготвени да висат - префабрикувани да бидат обесени со кој било нокти, завртка или друг основен хардвер што виси wallид. Дизајн на уметникот Гери Патерсон.

Главните карактеристики

Избор на клиент