.

.

Ekena Millwork 20 W 06'H Craftsman Classic Square Tapered, мазна колона, тосканска капитал и база на Тоскан

Ekena Millwork 20 W 06'H Craftsman Classic Square Tapered, мазна колона, тосканска капитал и база на Тоскан

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Квадратната колона, безвременски стил сега е достапен во проширен мобилен ПВЦ за брзо, лесно склопување и практично без одржување! Класичните колони за занаетчиски серии не се склони кон иста штета на животната средина како вистинското дрво, како што е разделување или пукање. Нивните зглобови за заклучување Е-З нема да се одвојат заради непропорционалните промени во димензиите на панелот. Кога се применуваат две палта на акрилна латекс боја, класичните колони за занаетчиски серии ќе испорачуваат години на услуга, како што вети нивната ограничена гаранција за живот против гниење, корозија и оштетување на влагата. ОСНОВА : 24 5/8 "Капа на надворешна ширина : 20 1/4 " ОДГОВОРНА ширина на долната вратило : 20 "Внатре во ширина Врвната вратило : 14 " Внатре во ширина направена од проширен клеточен ПВЦ. Подготвени за вашиот премиер и боја. Практично перформанси без одржување. Дизајнот на зглобот за заклучување E-Z ја прави инсталацијата ветре. Собрани околу структурна поддршка. Доаѓа со ограничена гаранција за живот.

Главните карактеристики

Избор на клиент