.

.

Ораво КТ овална форма создаде прстен на рубин солитер во злато од роза од 14 килограми

Ораво КТ овална форма создаде прстен на рубин солитер во злато од роза од 14 килограми

DEN 5984.00

Пристапност
Во достапна форма

Украсете се себеси или некој близок со оваа 3 КТ овална форма, создаден прстен на рубин солитер во злато од роза од 14 килограми. Овој прстен има исклучителна 3 каратна вкупна тежина создадена рубин скапоцен камен. Точно исечен и изработен, овална форма Руби скапоцен камен, со мерење 9 x 7 mm, зрачи живописна црвена боја. Овој прстен во стилот на пасијанс има безбедна поставка за пасијанс што обезбедува издржливост. Овој прстен на скапоцен камен е направен во злато од розово 14К и има печат од 14К од внатрешноста на групата за автентичност. Руби е родител за месец јули, што го прави овој златен скапоцен камен прстен одличен подарок за специјални прилики. Овој прстен вклучува потпис, висококвалитетен, презентација на прстенести кутија. Создадена рубин, овална форма, 3 карат вкупна тежина. 9 x 7 mm, црвена боја во боја, Si1-Si2 јасност. 14к розово злато прстен обележан и запечатен 14к за автентичност. Стил на прстен : Солитар. Безбедно поставување на пасијанс. Руби е родилка за месец јули. Овој прстен за скапоцени камења прави одличен подарок за годишнини, родендени, празници или други специјални прилики . Вклучува кутија за презентација на прстенот за потписи. Прстенот тежи 2,25 грама.

Главните карактеристики

Избор на клиент