.

.

Трговска марка ликовна уметност „Последна светлина Херон“ платно уметност од Мајкл acksексон

Трговска марка ликовна уметност „Последна светлина Херон“ платно уметност од Мајкл acksексон

DEN 1530.08

Пристапност
Во достапна форма

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Откако работеше пет години како илустратор за рекламирање и наставник со скратено работно време, тој ја донесе одлуката да ги посвети своите време и енергии за да стане специјалист за животински свет и портретирање што е денес. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Со врвна техника, тој нанесува хармонија помеѓу природната и концептуалната, да создаде дела што се провокативни и драматични. Мајкл acksексон Сликарство во студиото неговиот степен во илустрација на природна историја.Уметник : Мајкл Jackекссопјубјект : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има херој над темна позадина. Истакнати бои : црна, кафеава, сива сликарство Мајкл acksексон во студиото неговиот степен во илустрација на природна историја. Работата на Jackексон се одразува и на класичните и модерните толкувања споени во рамките на една слика. Неговите влијанија се движат од ренесансата, мајсторите на деветнаесеттиот век и современата уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент