.

.

Каблите за сопирачки на сопирачките на Raybestos, BC се вклопуваат: 2001- Dodge RAM 2500, 2001- Dodge RAM 3500

Каблите за сопирачки на сопирачките на Raybestos, BC се вклопуваат: 2001- Dodge RAM 2500, 2001- Dodge RAM 3500

DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

Каблите на сопирачките Raybestos® Element3 ™ се најхран технички напредните кабли достапни во индустријата. Собранијата на кабелот за сопирачките се тестираат за јачина, вклопување и отпорност на корозија. Ова дава беспрекорна изведба секој пат кога ќе се применат. Каблите на сопирачките на Raybestos Element3 се извршуваат идентично со стандардите што ги бараат производителите на ОЕ. Овозможува оптимална заштита, услужен живот и безбедност. Каблите за челични сопирачки обложени со најлон обезбедуваат супериорна отпорност на корозија. Обезбедува безбедна, мазна сопирачка нанесува и ослободува секој пат. Вклучува сите држачи и фитинзи во стилот на ОЕ. Лесна инсталација и вклопување во ОЕ. Изберете Изберете : 2001-2002 Dodge RAM 2500 2001-2002 Dodge RAM 3500 2001 Dodge Ram van и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент