.

.

Тапани Raybestos R-Line, тапани за сопирачките за замена на ОЕ, 97811R одговара на Изберете: 2011- Форд Фиеста

Тапани Raybestos R-Line, тапани за сопирачките за замена на ОЕ, 97811R одговара на Изберете: 2011- Форд Фиеста

DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Тапаните Raybestos R-Line беа развиени за да донесат водечки во индустријата за возила за кои е потребна изведба на тешки работи, вклучувајќи : • Патнички автомобили • Камиони • Полиција • Такси • Возила од типот на флота. Raybestos® Element3 Professional Grade Part Parts се нудат во керамички или полуметални формулации и се изградени за да одговараат или да се подобрат на перформансите на триење на OE. Нудејќи одлична покриеност за увоз и домашни апликации, нашите професионални формулации за оценување го прошируваат квалитетот на премијата што го очекувате од брендот Element3 до поширок спектар на возила. ПРОФЕСИОНСКИ ПРОФЕСИОНАЛНИ ДДВ со сопирачки на сопирачките на Бренд, Специфични материјали за триење за максимални врвни перформанси, безбедност и застанување на способноста. Тапани Raybestos® R-Line, тапани за сопирачки за замена на OE, тапани 97811 R се развиваат од примероци OE кои обезбедуваат форма, вклопување и функција. Тапаните се прават со материјали квалификувани за Г3000 за најдобра работа и крајна сила. Тапаните се 100 проценти валидирани за рамнотежа, обезбедувајќи мазно и тивко сопирање. Тапаните го исполнуваат стандардот SAE за јачина на затегнување, гарантирајќи го структурниот интегритет и максималниот животен век на услугата . одговара на Изберете : 2011-2013 Ford Fiesta и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент