.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Принцеза-црна дијамант 14KT бело злато солитер 2-парчен невестински сет

Miaенски Карат Карат Т.В. Принцеза-црна дијамант 14KT бело злато солитер 2-парчен невестински сет

DEN 11440.00

Пристапност
Во достапна форма

Предложете цел живот на loveубов и заедништво со овој шармантен миабела црн дијамантски солитер со 2 парчиња невестински сет. Изработено во бујно бело злато, се одликува со принцеза, сет, црна дијамантска влечка во центарот. Обичниот свадбен бенд и прстенот за ангажман на Solitaire прават совршен сет на невести. Полиран на брилијантен сјај, овој гламурозен невестински сет ќе блесне. Ако таа обожава елеганција, тогаш мора да го изберете овој беспрекорен невестински сет за големиот ден. Изработено во 14 KT бело злато. 3/4 КТ. Т.В. Црн дијамант. Црн дијамантски пресек : принцеза. Камења поставени од пронг. Ширина на прстенот за ангажман : 1,4 мм. Ширина на свадбениот опсег : 1,9мм. Совет за солити со 2 парчиња. Април Април. Невестински сет. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Главните карактеристики

Избор на клиент