.

.

Калеми за палење на автомобили за Lexus ES R за Toyota Avalon Camry

Калеми за палење на автомобили за Lexus ES R за Toyota Avalon Camry

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Калеми за палење со бакарни намотки. Изградени на строги стандарди за контрола на квалитетот. Направено од пластичен и метален, издржлив и долг животен век. Сите наши калеми за палење користат бакарни намотки внатре, што овозможува подобра поврзаност. Оваа изведба може да работи добро за моторот за автомобили. Тоа е неопходен дел за серпентина за палење на возилото за одржување на возилото. Оваа калем за палење е дизајниран за специфична примена, ниски емисии и високо производство на енергија. Подготвени за употреба, директна замена за вашата оригинална. Може да заштеди време во инсталацијата. Тоа е добра замена за вашиот автомобил. Ова е производ што не е OEM. Само додаток. Fitment : За серпентина за палење Lexus ES300 за V6 3.0 L со варијабилен тајминг на вентилот 1999-2001, за серпентина за палење Lexus ES300 за V6 3.0 L 2002-2003, за калем за палење на Lexus RX300 за V6 3.0 L 1999-2003, за Coil за палење на Toyota Avalon За V6 3.0 L 2000-2004, за Toyota Camry Coil Coil за V6 3.0 L 2003-2005, за калем за палење на Toyota Highlander за V6 3.0 L 2001-2003, за Coyota Sienna Coil Coil за V6 3.0 L 2001-2003. Белешка : Оставете грешка од 1-2 см за рачното мерење. Погледнете го специфичниот модел во Fit For и OE број пред нарачката. 6 парчиња калеми за палење на автомобили за Lexus ES300 RX300 за Toyota Avalon Camry Color : Black. Материјал : пластика, метал. Број на иглички : 4. OE Број : 90080-19016, 900801901, UF-267. Големина : 15x7.5x3.5cm / 5.91 "x2.95" x1.38 "(l*w*h). Вклучен пакет : 6 x калем за палење.

Главните карактеристики

Избор на клиент