.

.

Bernat® Forever Fleece # Супер гломазен полиестер предиво, Rumpus Red 9.9oz 280g, дворови

Bernat® Forever Fleece Супер гломазен полиестер предиво, Rumpus Red 9.9oz 280g, дворови

DEN 570.24

Пристапност
Во достапна форма

Поминете во прекрасно мека ручиска текстура на Bernat® Forever Fleece. Брушаната, меки текстура прави лесни и светли проекти за украси за дома, кои ќе сакате да ги покажете, а супер гломазната тежина значи дека проектите направени со Bernat® Forever Fleece ™ не трае премногу долго за да ги направите - тие брзо се залепат! Машинско миење и суво за лесна нега. Bernat® Forever Fleece ™ #6 Super Guincue Polyester Yarn, Rumpus Red 9.9oz/280g, 194 јарди (2 пакет) : Содржина : 100% полиестер. Големина на топката : 280g / 9.9oz, 177m / 194yd. Грижа : Машинско миење во ладна вода. Мерач : #6 Супер гломазен. Мерач на плетење : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 10 sts x 12 реда со игла за плетење 9 mm (САД 13). Мерач на капчиња : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 8 sc x 9 реда со кука од капчиња од 9 mm (САД М-13). Препорачана игла за плетење : 9 мм. Препорачана кука за капчиња : 9 мм.

Главните карактеристики

Избор на клиент