.

.

Luxpaper 4bar Покани за покана, Peel & Press, 1 8, бел, 32lb, пакет

Luxpaper 4bar Покани за покана, Peel & Press, 1 8, бел, 32lb, пакет

DEN 222.24

Пристапност
Во достапна форма

Дали барате висококвалитетен плик А1 за RSVP, зачувајте ги датумите, поканите, најавите, писмата и другите испраќања? Овие коверти се совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик. Најдобро од сè, има метод за запечатување на кора и притиснете! Едноставно извадете ја лентата од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. 32lb. Ковертите со тежина на текст се одличен избор. Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со комерцијални печатачи и повеќето ласерски и инк -џет домашни печатачи. Овие коверти се исто така идеални за решавање на суровите ноти и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие коверти со покана А1 мерат 3 5/8 "x 5 1/8 " (92mm x 117mm) што ги прави совршени за покани за покани и повеќе. Тие исто така можат да се вклопат во сите други коверти со големина „А“. Ако сте задолжени за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање на луксузни коверти се издржлива и висококвалитетна опција за сите ваши потреби за планирање на забавата. Luxpaper 4bar A1 коверти. Големина : 3 5/8 x 5 1/8 инчи. Бело. Количина : 50 пакет. Користете ги овие коверти за AL, вашите потреби за испраќање, како што се Божиќни картички, зачувајте ги датумите, благодарам и многу повеќе!.

Главните карактеристики

Избор на клиент