.

.

Зачинето Крило На Мур Хабанеро и Лут Сос оз

Зачинето Крило На Мур Хабанеро и Лут Сос оз

DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Држете се за вашите пупки за вкус со нашиот најжежок сос од крилја, направен со вистински пиперки хабанеро. Користете го како сос за некои сериозно зачинети крилја или додајте го во други рецепти за удар на топлина и сладок вкус на хабанеро. Забелешки за вкус : зачинета, суптилна сладост, интензивна топлина. Одете на рецепти и многу повеќе. Без Глутен, Кошер. Топла Топлина.

Главните карактеристики

Избор на клиент