.

.

Умбра Лента Модерен Метален Ѕиден Часовник Тивок Аналоген Батерија Управувана Кварц Движење Челик

Умбра Лента Модерен Метален Ѕиден Часовник Тивок Аналоген Батерија Управувана Кварц Движење Челик

DEN 334.24

Пристапност
Во достапна форма

Додадете модерен, минималистички пресврт во времето на раскажување. Со Лента, добивате стилски парче ѕиден декор и функционален ѕиден часовник се-во-едно. Изработена со висококвалитетен челик кој е обликуван да личи на ленти што се преклопуваат, лентата се одликува со бесшумно, без отчукување, убедливо кварцно движење за да се обезбедат прецизни перформанси без одржување без потреба од ликвидација. Напојувана од една batt батерија (не е вклучена), Лентата е одличен кујнски ѕиден часовник, но исто така прави одличен додаток на секоја просторија во вашиот дом или канцеларија. УНИКАТЕН ЅИДЕН ЧАСОВНИК ЗА СЕКОЈА ПРОСТОРИЈА : овој модерен ѕиден часовник е изработен со висококвалитетен челик кој е нежно свиткан за да ја формира уникатната форма на повеќе ленти. ТИВКО ДВИЖЕЊЕ НА КВАРЦНИОТ ЧАСОВНИК : секој ѕиден часовник со лента има Кварцно движење што не отчукува што работи тивко и е без одржување (не е потребно ликвидација). ЛЕСНА ЧИТЛИВОСТ и ЛЕСНА ЗА ЗАКАЧУВАЊЕ : лентата има дијаметар од 12 инчи (30 см) и контрастни часовни и минутни раце кои обезбедуваат лесна читливост во секоја просторија со големина. Вклучен хардвер за монтирање. ТЕСТИРАН за ОБЕЗБЕДУВАЊЕ КВАЛИТЕТ : дизајнот на батеријата на Лентата користи една batt батерија (не е вклучена) и сите Умбра часовници се тестираат за да се обезбеди точно одржување на времето. ДО 5-ГОДИШНА ГАРАНЦИЈА НА ПРОИЗВОДИТЕЛОТ : Купувајте со доверба знаејќи дека сите наши производи се поддржани од дополнителната безбедност на гаранцијата до 5 години.

Главните карактеристики

Избор на клиент