.

.

ЏУНИОР. МОЈАТА ПРВА НАУКА

ЏУНИОР. МОЈАТА ПРВА НАУКА

DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Мојот Прв Научен Комплет, Научна Играчка, 28 Парчиња, 15 Експерименти, Момчиња И Девојчиња на возраст од 6+ СЕРИОЗНА НАУКА за МАЛИТЕ УЧЕНИЦИ : малите деца можат да спроведат 15 практични научни експерименти користејќи цврсти научни алатки дизајнирани само за нив. ИСКУСТВО НАУКА ВО АКЦИЈА : Следете едноставни упатства за активирање на прекрасни ерупции, формирање ладни кристали, создавање статички електрицитет и многу повеќе. СОВРШЕН ЗА ЛЕТНА НАУКА : Разладете се внатре со овој привлечен научен сет ЗА СТЕБЛА! Одличен начин соодветен на возраста за воведување хемија и реакции, експериментирање, научен метод и многу повеќе.

Главните карактеристики

Избор на клиент