.

.

Цврст Златен Дијамантски Прстен, Прилагоден Веренички Прстен, Дијамантски Златен Прстен, 10к Цврст Златен Прстен

Цврст Златен Дијамантски Прстен, Прилагоден Веренички Прстен, Дијамантски Златен Прстен, 10к Цврст Златен Прстен

DEN 2.67

Пристапност
Во достапна форма

Овој прекрасен Солиден Жолт Златен Дизајнерски Брановиден Дијамантски Прстен е совршен избор за посебна пригода. Без разлика дали барате веренички прстен, прстен за изјава или невестински прстен, овој прстен од жолто злато од 10kt/14kt/18kt сигурно ќе остави траен впечаток. Прстенот е поставен со природен бел дијамант, додавајќи допир на сјај и гламур во дизајнот. Тоа е уникатен подарок за вашата девојка или сопруга и прекрасен додаток на секоја колекција дијамантски накит. Персонализираното гравирање на прстенот додава дополнителен посебен допир, што го прави одличен подарок за секоја пригода. Акцентите од розово злато додаваат допир на елеганција и благодат на овој единствен прстен, што го прави незаборавен подарок. "Ф У Л Л Л Д Е Т А А И Л С Е ● Златна Тежина : 4,9 грама (10кт) 5,2 грама (14кт) 6,2 грама (18кт) приближно ® Дијамантска Оценка : Јасност-НАСПРОТИ, Боја : Г, Природни Дијаманти € ® Вкупна Дијамантска Тежина : 0,17 кт приближно € ® # Од Камења : 1 € ® Дијамантска Ширина : 3,5 мм € ® Дијамант : природни дијаманти без Конфликти Од Сурат, Индија €+ Големина Прстен : 4-10 (сад) H-U (велика британија/ау) 7-20 (во)" сите наши накит доаѓа со накит/дијамант автентичност сертификат и Бис Обележани Без Дополнителни Трошоци. * Направено По Нарачка Сосема Ново Со Премиум Кутија За Подароци ⁂сите се дизајни рачно изработени од мојот тим Со Прецизност, Совршена изработка и силен интерес! НАРАЧКИ НА ГОЛЕМО И БАРАЊЕ ЗА НАРАЧКА : ↣ве Молиме контактирајте не ако имате какви било прашања или идеи за какви било сопствени нарачки. + Истражете ги моите Други Категории Накит - • Прстени : https : //.me/3hu T67f • Обетки : https : //.me/3h G746g • Нараквици : https : //.me/3 Abz QSN • Приврзоци : https : //.me/3 Gcyv28 Цврст Златен Накит со бис халмарк. Одржливо Злато : Направено со рециклирано злато, минимизирајќи го влијанието врз животната средина. Природна Земја Минирани Дијаманти, Етички Извори.

Главните карактеристики

Избор на клиент