.

.

Опал И Дијамант Карат Прстен Во Сребро

Опал И Дијамант Карат Прстен Во Сребро

DEN 2399.84

Пристапност
Во достапна форма

Бел опал трепери во овој прстен со ореол што привлекува внимание. Бендот е изработен од полирано сребро со украсени детали, додека центарот има опал во облик на срце со треперлив дијамантски ореол.Опал И Дијамант 1/5 Карат (ctw) Прстен Во Сребро Сребро Убаво изработено во 0,925 сребро со Полиран Финиш. Тип На Камен : Опал; Боја : Бела; .25 CTW; Количина : 1; Брилијантен Крој; Облик На Срце; Создадена Лабораторија; Поставување На Наклон. Камен Тип : Дијамант; Боја : Х-И; Јасност : И2-И3; .12 ЦТВ; Количина : 1; Тркалезна Форма; Природно; Поставување На Пронг. Скапоцениот камен опал е Роден Камен За Месец октомври. Овој Дијамантски Срцев Прстен е совршен подарок за секој роденден, годишнина, празници, благодарам, размислување за вас или од која било причина. ШИФРА : 68 DLG47071 OP-8. Оддел : Возрасни-Женски.

Главните карактеристики

Избор на клиент