.

.

Honda PS Big Ruckus 250cc 12V скутер и батерија за замена на мопед - ова е замена на брендот AJC

Honda PS Big Ruckus 250cc 12V скутер и батерија за замена на мопед - ова е замена на брендот AJC

DEN 839.36

Пристапност
Во достапна форма

Замена на AJC® компатибилен со Honda PS250 Big Ruckus 250cc скутер и мопед батерија. Активирана фабрика, оваа батерија пристигнува целосно запечатена, наполнета и подготвена за акција. Одржување бесплатна AGM технологија, нема потреба да додавате киселина или вода некогаш. Точната замена на OEM гарантирано да се вклопи лесно и прецизно. Случајот со големо влијание ПП за максимална отпорност на вибрации. Изграден за да се справи со кој и да е патот, нечистотијата, снегот и водата. Информации AJC® Замена на батерии на Power Sports. Напон : 12 V. Капацитет : 11ah. Студените засилувачи на ладење : 210. Поларитет : +/-. Терминал : Б. Димензии : L 5.94 x W3.46 x H 4,33 инчи. Тежина : 8,1 фунти. Важно : Мора повторно да користите : постојно каблирање и хардвер. Овие се само батерии за замена. Забелешка : Ваша одговорност е да ги потврдите батериите што се нарачуваат одговараат на батериите во вашата единица пред да ја поставите вашата нарачка. Ние не сме одговорни за неточни нарачки. Одрекување : Нашите производи не се поврзани или овластени од Хонда. Придобивки од батериите за замена на AJC® Висок квалитет, батерии за замена со ниски трошоци за илјадници уреди . AJC батериите се точни замени на OEM загарантирани да се вклопат лесно и прецизно . милиони батерии продадени на глобално ниво . Поддржани со лесни 30-дневни приноси и 12 -month гаранција . SLA Батерии за нега на батеријата После секоја употреба за да се спречи падот на перформансите . Избегнувајте целосни празнења . Периодично проверете ги терминалите за знаци на корозија или друго абење што може да предизвикаат неуспех . Секогаш чувајте ја батеријата целосно наполнета . Зачувајте ја батеријата во ладно, суво место (68 ° F/20 ° C) . рециклирајте батерии, не располагајте . AJC ATZ12 S го заменува YTZ12 S-BS. YTZ12 S. YTZ12 SBS. ATZ12 SBS. Xtaz12s. Cylaz12sxta. BTZ12 S. ETZ12 S. ETZ-12 S. TZ12 S. Faytz12s. STZ12 ST. Stz12s. EBZ12-4-1. WPZ12 S. MBTX9 U. M7212a. PTZ12 S-BS. PTZ12 S. GTZ12 S. Aptz12s. Aptz12s-bs. Utz12s. UTZ12 S-BS. CTZ12 S-BS. CTZ12 S.

Главните карактеристики

Избор на клиент