.

.

Дорман 923 - Центар Висока Монтажа Стоп Светлина За Специфични Модели НА CHEVROLET GMC Одговара избери: 2015-CHEVROLET КОЛОРАДО, 2015-ГМЦ КАЊОН

Дорман 923 - Центар Висока Монтажа Стоп Светлина За Специфични Модели НА CHEVROLET GMC Одговара избери: 2015-CHEVROLET КОЛОРАДО,

DEN 1749.28

Пристапност
Во достапна форма

Треба нов третиот собранието на сопирачките светло што изгледа, се вклопува и врши како оригиналот, без да се расправаме за враќање во застапништвото? Оваа замена беше обратно дизајнирана за да одговара на светлото за запирање на високо монтирање на акции на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - ова трето склопување на светлото за сопирачките беше специјално дизајнирано да изгледа и функционира како оригиналното светло на одредени возила. Квалитетна конструкција-изработена од квалитетни материјали за одлична видливост и осветлување. Доверлив дизајн-поддржан од тим инженери и специјалисти во Соединетите држави. Темелно тестиран - овој дел претрпе опсежно тестирање за да помогне да се обезбеди сигурно вклопување и долг работен век. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Шевролет Колорадо : 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 Гмц Кањонот : 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022.

Главните карактеристики

Избор на клиент