.

.

Пар Континентален Контипроконтакт P195 65R 89H Гуми за Сите Сезони 60k mi Гаранција 1956515

Пар Континентален Контипроконтакт P195 65R 89H Гуми за Сите Сезони 60k mi Гаранција 1956515

DEN 2194.56

Пристапност
Во достапна форма

Континенталниот Проконтакт е Гума За Сите Сезонски Гранд Турнеи за Сите Сезони, наменета за спортски купеа и седани од високата класа. Контипроконтактот обезбедува исклучително ракување со одличен изглед и низок шум на патот, истовремено обезбедувајќи разновидност на сите сезони со влечење во текот на целата година. Дизајнот на шарата во голема мера ја подобрува влажната влечна сила и повеќенасочното држење значително ја намалува бучавата од патот. Контипроконтактот се одликува Со Соединение За Шари За Сите Сезони што е обликувано во симетричен дизајн на шарите што работи за да обезбеди континуиран контакт со патот за понатамошно подобрување на одговорот и управувањето со управувањето, широките периферни жлебови обезбедуваат отпорност на хидропланирање и влажна влечна сила. Гаранција за траење од 80.000 милји За големини со Номинална Брзина Од Т & С, големини со оценка од 60.000 Милји Ч и 40.000 милји за големини со Оценка V. Пар Од 2 Континентални Контакти P195/65 R15 89 H Сите Сезонски Гуми 60k mi Гаранција 15482860000 / 195/65/15 / 1956515 Одговара : 2008 Хонда Цивик ДХ-Г 2016-19 Шевролет Круз Л 2006-07 Хонда Спогодба Вредност Пакет 2003-05 Хонда Спогодба ДХ 2013-16 Хјундаи Елантра Л 2017-18 Хјундаи Елантра Еко 2001-02 Хонда Спогодба Вредност Пакет 1998-2000 ХОНДА СПОГОДБА ЕКС 2004-09 Mazda 3 I 2012-20 Chevrolet Sonic Lt 2012-17 Subaru Импреза База 2012-13 Suzuki Sx4 JX 2000-04 Mitsubishi Eclipse Rs 2009 Suzuki Sx4 База 2010-11 Suzuki Sx4 Le 2002 Infiniti G20 T 1999 Infiniti G20 T 1995-97 Dodge Stratus Es 2000-01 Infiniti G20 База 1995-96 Infiniti G20 t 1995-96 Crysler Cirrus Lxi 1988-91 Mazda 929 База И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент