.

.

Уметнички ткајачи Алстонија област килим

Уметнички ткајачи Алстонија област килим

DEN 1168.00

Пристапност
Во достапна форма

Опфаќајќи ја времето почесната традиција на рачно изработено килим; Елегантниот и исклучителен дизајн на рачен килим сигурно ќе зрачи со чувство на раскошен дизајн во вашиот дом. Тие се рачно прицврстени со 100 проценти волна. Стручно направени во Индија, овие килими се главен пример за неверојатна изработка и чиста елеганција. Уметноста на килимот на областа на јазолот Алстонија : килим со врзана боја. Стил : земја и цветни. 100 проценти волна.

Главните карактеристики

Избор на клиент