.

.

Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум проверка на аметист прстен

Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум проверка на аметист прстен

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Елегантен и стилски, овој зачудувачки прстен од скапоцен камен ќе направи прекрасен додаток на секоја колекција на накит. Овој прстен за дизајн на сребрени цвеќиња со сребрена боја на родиум има рамка поставена од 11x9mm-проверка на овална виолетова февруари, февруари, за блескав сјај. Овој прстен широк 2мм е достапен во големината на прстот 10 и скапоцен камен тежи 3,2 cttw.metal Тежина : 4,99 Грамсјеверија Тип : Стил на фининг : Gemstone Ringgender : Women'Smetal : Color Silver Metal : Бела лента ширина : 2mmring Големина : 10 Gemstone Детали : Тип : Аметистбирстон месец : Февруари Колор : Purplecut : Checkerboard Shape : Ovalsize : 11mm x 9mmweight : 3.20 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Поставување : Bezelyour Item Пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци. Погласен, цврст, скапоцен камен.

Главните карактеристики

Избор на клиент