.

.

Трговска марка ликовна уметност „loveубов толку голема како кит“ платно уметност од Дин Русо

Трговска марка ликовна уметност „loveубов толку голема како кит“ платно уметност од Дин Русо

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Дин Русосубјект : Animalsивотни Стил : Поп-арт-продукција Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен, психоделичен портрет на два китови убијци. Уметност и животни. Овие две страсти го дефинираат Дин, Бруклин, Newујорк со седиште во Newујорк, кој користи живописни бои на поп-уметност и смели апстрактни обрасци за да му даде глас на неговиот омилен предмет : животни. Дин порасна во дом исполнет со уметнички материјали, а уште од рана возраст започна да црта цртани ликови, што стана големо влијание во неговата подоцнежна работа. Откако студирал графички дизајн и ликовни уметности на Факултетот за визуелни уметности и Институтот Прат, Дин започнал да слика првенствено портрети на славните, но неговите два кокер Спаниелс станале негова најголема инспирација. Главните субјекти на Дин се кучиња, при што Пит Булс го претставува поголемиот дел од неговата работа. Дин се надева дека ќе ја пренесе грижата и посветеноста на loversубителите на животни од секаков вид, од кучиња и мачки до коњи и пошироко. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стилот, ликовната уметност во трговска марка нуди разновидност на висококвалитетен, висококвалитетен, висок квалитет, Внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Дин Русо 'loveубов толку голема како кит „платно уметност“.

Главните карактеристики

Избор на клиент