.

.

Империјален скапоцен камен 10К розово злато, исечен рубин 1 8ct два дијамантски машки прстен

Империјален скапоцен камен 10К розово злато, исечен рубин 1 8ct два дијамантски машки прстен

DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Изработено во злато од роза од 10 килограми, прстенот прикажува 5мм х 5мм, исечен од рубин скапоцен камен, поставен во неговиот центар. Акцент на тркалезен дијамант во вкупна вредност од 1/8ct.t.w го украсува овој машки стил, криејќи го центарот на камен, нудејќи остар контраст. Завршено со затегнат сјај, овој рубин и дијамантски прстен за мажи дава смела изјава. Руби рубин солитер машка прстен. Ruby Gemstone Round Cut во големина 5mm x 5mm. 1/8 CT.T.W Акцент на природен дијамант со тркалезно намалување. Поставување на злато од розово злато 10 K. Полиран финиш.

Главните карактеристики

Избор на клиент