.

.

Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамантски акцент на сребро прстен за ангажман

Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамантски акцент на сребро прстен за ангажман

DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Кажете her твоето срце и припаѓа на неа со овој прекрасен прстен за ангажман во Миабела. Изработено во бујно сребро сребро, прстенот има кружен облик создаден бел сафир центар камен (5 x 5 mm) во амбиент од 4-понг, додека грациозно ткаење на кружни обликувани, ледени дијаманти поставени со пејв (G-H, I2-I3) лебдат Низ разделениот опсег на групата. Милграјн финиш го украсува овој полиран до брилијантен сјај прстен Елегантен и елегантен изглед. Мајбела накит : Со повеќе од 30 години искуство во создавање на убав накит, Миабела го има она што го барате за да означите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 5/8 Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамантски акцент на сребро прстен за ангажман : Изработен во Стерлинг Сребрена 06.06. T.W.5/8 CT. Тотална тежина на скапоцен камен, Color : G-HDIAMOND CLARY : I2-I3.

Главните карактеристики

Избор на клиент