.

.

1. КТ перница исечена розова создадена ѓердан од приврзок сафир во 14к бело злато, 18 “

1. КТ перница исечена розова создадена ѓердан од приврзок сафир во 14к бело злато, 18 “

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Пополнете го вашиот изглед со овој 14 K бело злато создаден приврзок розов сафир. Овој ѓердан со приврзоци на розово сафир е исправен за специјални прилики или во секое време сакате да додадете малку искра во вашата секојдневна облека. Одликувајќи се со поставка за пасијанс, овој приврзок за сафир со перничиња е деликатно направен во 14 килограми бело злато. Овој приврзок вклучува отстранлив тон за совпаѓање Стерлинг сребро 18 "инчен кутија, што е само вистинската должина за повеќето деколте. Кноз-прстен обезбедува лесно за употреба, сигурен затворање. Овој приврзок за бело злато е запечатен со 14 K до гарантира автентичност. Оваа вкупна тежина од 1,15ct создадена розова сафир ѓердан за приврзоци за жени прави прекрасен подарок. 1,15 КТ перница исечена розова креирана сафир приврзок ѓердан во 14к бело злато, 18 "1,15 кг вкупна тежина сафир. КУШИОН сечење создаде розов сафир. Приврзокот е поставен во 14К бело злато. Сафир со розова боја. Септември родител. Gemstone е 6 x 6mm со поставка за пасијанс. Врвот вклучува тон за појавување Стерлинг Сребрен ланец. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Главните карактеристики

Избор на клиент