.

.

Dorman LL81925PR Задна контролна рака за суспензија на долна напред за специфични модели на Chrysler Dodge, црна

Dorman LL81925PR Задна контролна рака за суспензија на долна напред за специфични модели на Chrysler Dodge, црна

DEN 2400.00

Пристапност
Во достапна форма

Оваа контрола на контролата на суспензијата е прецизна инженерска и строго тестирана за да обезбеди сигурна замена за оригиналната опрема на специфични возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во задниот двор и направете ги себеси низ цела Северна Америка. Директна замена - се вклопува и изведува како оригиналната опрема на специфични возила. Сигурно вклопување - прецизно -инженер за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналните компоненти. Издржлива конструкција - произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани - темелни мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Години на модели на возила Овој дел се вклопува : Крајслер 200 : 2011, 2012, 2013, 2014 Доџ Авенгер : 2011, 2012, 2013, 2014 Dodge Praily : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020.

Главните карактеристики

Избор на клиент