.

.

Карирано дрво од дрво, парче, 36 должина 3 8 дијаметар

Карирано дрво од дрво, парче, 36 должина 3 8 дијаметар

DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

Вистински главен дел во која било занаетчиска работилница или кутија за домашни алатки, дрвени шипки на Даул од Плајд имаат безброј намени. Овие разноврсни гулаби се направени од висококвалитетно цврсто тврдо дрво и се директно, мазни и без сплитер. Користете ги за да ги суспендирате знамињата, знаците или транспарентите. Тие се одлични за занаети за деца од сите типови кукли, принцези и волшебници и други играчки. Даулс доаѓа во прилог на училишни проекти како што се соларни системи или модели на ДНК. Користете како растителни okesидови или поддржува. Dowels се дури и совршени за основни проекти за украси за дома, како што се шипки за завеси, или системи за складирање и организација за лапчиња, панделки и накит. Dowels доаѓаат во широк спектар на дијаметри, со краеви во боја кодирани за идентификација на лесна големина. Изберете го вистинскиот дијаметар што најдобро одговара на вашата крајна употреба. Како што е точно за секој дрвен занает или проект, лесно песочни мијалници пред да се сликаат или борат за најдобра адхезија и мазна завршница. Од табли до кутии со цигари, карирани дрвени површини само го чекаат вашиот декоративен допир. Достапни во асортиман на форми и големини, овие недовршени дрвени површини се разноврсни колку што се стилски. Од 1976 година, Плејд има производни уметности и занаети, обезбедувајќи висококвалитетни производи што ја олеснуваат уметноста и занаетчиството полесно и позабавно. Ние сме страсни за инспиративно уметничко изразување кај поединци, семејства, училишта и заедници на кратери од сите возрасти. Карираното семејство на брендови вклучува Apple Barrel, Bucilla, Delta, Fabric Creations, Folkart, Gallery Glass, Martha Stewart, Mod Bodge, Claid создава и карира. Цврсто цврсто дрво Даулс совршени за најразлични занаети. Дизајн : Дауел. Должина : 36 ин. Дијаметар : 3/8 in. Лесно може да се сече на потребната големина.

Главните карактеристики

Избор на клиент