.

.

Колбас на жешка земја на Дин, Оз

Колбас на жешка земја на Дин, Оз

DEN 66.24

Пристапност
Во достапна форма

Колбас, земја, топла, цевка 16 мл, увид и поминато од Министерството за земјоделство. Претходно се справи со замрзнати за ваша заштита. Освежи или чувајте во фрижидер. Исечете ја колбасот по должината на ознаките. Ставете ја на ладна тава и свртете ја топлината на средно. Гответе 5 до 6 минути на страна или додека не се кафеави, а центарот не е повеќе розов. Извадете и исцедете на абсорбента хартија. Безбедно ракување : Овој производ беше подготвен од увид и поминато месо и/или живина. Некои прехранбени производи може да содржат бактерии што можат да предизвикаат болест ако производот се злоупотребува или не се готви неправилно. За ваша заштита, следете ги овие упатства за безбедно ракување. Чувајте во фрижидер или замрзнат. Затопено во фрижидер или микробранова печка. Чувајте сурово месо и живина одвоени од друга храна. Измијте ги работните површини (вклучително и табли за сечење), прибор и рацете по допирањето на сурово месо или живина. Гответе темелно. Чувајте топла храна топла. Веднаш ладилни остатоци или отфрлете. 16 мл (1 lb) 454 g Attalla, Al 35954 Dean's Hot Country Countage : Омилена за појадок Секој ден од неделното место дома. прегледано и поминато од Министерството за земјоделство.

Главните карактеристики

Избор на клиент