.

.

Raybestos R-Line Rotors, OE замена на роторите на сопирачките, 980292R

Raybestos R-Line Rotors, OE замена на роторите на сопирачките, 980292R

DEN 2415.36

Пристапност
Во достапна форма

Создадени за секојдневни услови за возење, Raybestos® R-Line Professional одделение ротори обезбедуваат највисоко ниво на сигурност, безбедност и перформанси. Тие ја испорачуваат најкомплетната линија за апликација на пазарот. Потпрете се на Raybestos® за да ви ги донесете вредните, зависни производи што ги очекувате од најдобрите во сопирачките. Роторите за изведба на Raybestos се специјално дизајнирани за барање возачи кои бараат врвни перформанси. Овие ротори се идеални за ситуации со високи перформанси, влечење, зголемени побарувања за тежина и перформанси на улицата. Обезбедување на подобрено чувство на педали, трајно превенција на 'рѓа и зголемен живот на подлогата, овие ротори на перформанси даваат помалку напори за педали и поголема моќ на сопирање. Возачите доживуваат посилен залак без да жртвуваат мазно сопирање. Тие ги надминуваат вклопувањето, формата и функцијата на ОЕ за да обезбедат сигурни перформанси и издржливост. Конфигурациите за ладење специфични за возилото и се комбинираат железо специфично за да се намали бучавата и да се подобри одговорноста за сопирањето што е супер мазно и ултра тивко. Raybestos R-Line Rotors, OE замена на сопирачките ротори, 980292 R совпаѓање OE Fit, форма и функција обезбедуваат високо ниво на сигурност, безбедност и перформанси. Развојните процеси ги исполнуваат стандардите на системот за квалитет TS16949. Конфигурација на Vane Configuration, тежина и дизајн. Роторите го исполнуваат стандардниот материјал SAE за јачина на затегнување. ОЕ-прилагоден, G3000 квалификуван материјал за структурен интегритет и максимален животен век. Покриеност водечка во индустријата, специфично за апликација. 99,8% покриеност, вклучувајќи увоз и домашни автомобили, лесни камиони и SUV. Не-насочен финиш на земјата.

Главните карактеристики

Избор на клиент