.

.

Трговска марка ликовна уметност 'богатства од морето индиго I' платно уметност од Данхуи Наи

Трговска марка ликовна уметност 'богатства од морето индиго I' платно уметност од Данхуи Наи

DEN 607.84

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Danhui Naisubject : Animals Tyle : Наутички прооден тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има морски коњ над вознемирена сина позадина. Истакнати бои : Сина, Греј, Тан Данхуи Наи е родена во копното Кина и израснато во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на Скулпторот. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. морски коњ над потресената сина позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент