.

.

Органски памучен сет на памук

Органски памучен сет на памук

DEN 831.52

Пристапност
Во достапна форма

Надградете го вашиот кревет во луксузен статус. Направено со сертифициран 100% органски памук Оваа постелнина има Sateen ткаат и оптимално броење на 300 нишки за неспоредлива мекост и мазно, чувство отпорно на брчки. Нашите меки класични класични листови на метејни се уште помеки со текот на времето. Ткаени од единечен пил, ултра мека фино долга главна предива . Овој производ ги исполнува строгите барања на глобалниот органски текстилен стандард (GOTS), светскиот водечки стандард за обработка на органски текстили за да обезбеди поздрав дом за вас и подобра планета за сите . Стандард 100 од ОЕКО-TEX® Сертифициран. Тестирани во независна лабораторија и потврдено да бидат безбедни од над 350 штетни материи . Сертифициран за фер трговија. Набавката на овој производ помага да се обезбедат фер и безбедни работни практики, подобрување на егзистенција и зајакнување на работниците да инвестираат во нивните заедници . Опремениот лист одговара на душеците до 17 "длабоко со етикетирани страни . Оптимално броење на 300 теми.

Главните карактеристики

Избор на клиент