.

.

Плаза Обезбедување на млечни производи без ванила цимет Активија Активно млеко јогурт, 5. Оз

Плаза Обезбедување на млечни производи без ванила цимет Активија Активно млеко јогурт, 5. Оз

DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Ниту еден ден не е комплетен без алтернатива за јогурт со цимет од ванила цимет. Оваа алтернатива за јогурт без млечни производи е направена со бадеммилк и полна со богата, кремаста добрина. Нанесена со вкус на ванила цимет, секоја лажица е вкусно задоволство. Со живи и активни пробиотици, помага во поддршката на здравјето на цревата*. Овој не-ГМО проект за потврдена закуска доаѓа во чаши со еден сервис, што го прави совршен за уживање во тек. *Уживањето во активирање двапати на ден за две недели, бидејќи дел од балансираната диета и здрав начин на живот може да помогне во намалувањето на зачестеноста на мала дигестивна непријатност. Мала дигестивна непријатност вклучува надуеност, гас, абдоминална непријатност и татнеж. За последните 20 години, Активиа помага во поддршка на истражувањето на здравјето на цревата*. Секоја порција на Активија доаѓа со четири живи и активни култури, плус бифидус, наш ексклузивен пробиотичен вирус. Со нашиот широк и вкусен избор на пробиотични јогурти и пијалаци, ние го олеснуваме помагањето на цревата како дел од здрав начин на живот. Алтернатива за јогурт. Направено со бадеммилк. Вкусен вкус на ванила. Без млечни производи. Направено со живи и активни пробиотици. Не-ГМО проект потврден. Купови со една услуга.

Главните карактеристики

Избор на клиент