.

.

Spiderwire Stealth Glow-vis Braid Super Line Roчите на риболов

Spiderwire Stealth Glow-vis Braid Super Line Roчите на риболов

DEN 223.84

Пристапност
Во достапна форма

Spiderwire Stealth Glow-vis Braid е направена од Dyneme, најсилното влакно во светот! Секоја големина е уникатно обоена со специјални бои што ги рефлектираат ултра-виолетовите зраци над водата за видливост на висока линија, но нема да рефлектираат под водата за да се обезбеди зелена со мала видливост, што рибите имаат помала веројатност визуелно да ги детектираат. Плетенка конструирана за да обезбеди крајна јачина со најтенкиот дијаметар за мазни и тивки перформанси. Карактеристиките на истегнување на влакната на Dyneme PE обезбедуваат неверојатна чувствителност за веднаш откривање на каснувања и структура. Линија за риболов со сјај на плетенка на Spiderwire : Флуоресцентни осветлувачи ја осветлуваат линијата над водата, ниско ниво на зелена боја исчезнува под водата. Подобрете ја можноста за гледање линија и откривање на каснувања што не можат да се почувствуваат. Јасна количина. Помалку тежина. Помалку отпад. Технологија за обложување во боја. Конструкцијата на микрофибер Dyneema PE е силна. мазни и заокружени. Микрофиберите третирани со флуорополимер пукаат низ водичи како куршум. Шепот тивко за „напади на скришум“. Се спротивставува на „Дигин во“ на ролна.

Главните карактеристики

Избор на клиент