.

.

Креативно вие D.I.Y. Уметнички комплет

Креативно вие D.I.Y. Уметнички комплет

DEN 223.84

Пристапност
Во достапна форма

Без оглед колку е уредно или неуредно вашиот ракопис, можете да научите да ги трансформирате буквите, зборовите и фразите во значајна уметност со креативниот сет за шарени раце! Од уникатно дизајнирани менија до инспиративно домашно декор-сè што ви треба за да создадете свој стил на поттикнување на рацете! Искористете ја секоја празна страница во вашиот скица како можност да создадете свој свет на писма. Користете ги вклучените пенкала за четки за да откриете тегови и притисоци на линијата - потоа извадете го капачето од другата страна за да откриете фин врв, совршен за малку детали и украси. Вежбајте во работните книги и следете ги целосно илустрираните упатства за да научите како да создадете ваш сопствен збор уметност или да скокате десно и да започнете да создавате! Креативно вие D.I.Y. Уметнички комплет (11 парчиња) : Научете како да ги трансформирате буквите, зборовите и фразите во значајна уметност. Подобрете ги вештините за писма со рацете со дизајни и украси со употреба на фини пенкала, пенкала за четка и многу повеќе. Пенкалите за четки доаѓаат во живописни бои за уникатни модели на бои и дизајни за привлечни очи. Создадете уникатно дизајнирани менија, лични картички, постери и инспиративен украс за домови. Започнете со леснотија користејќи го вклучениот упатство за настава. Одличен начин да ја поттикнете оригиналноста и да ја истражите вашата креативност. Персонализирајте подароци за пријатели и семејство. Бои на двострано пенкало за четки вклучуваат : црна, сина, зелена, портокалова, розова, виолетова, жолта, црвена, светло сина, светло виолетова. Комплетот вклучува : 1 Премиум спирална врзана книга со поттикнување на рачно-поттикнување-вкупно 26 страници, упатство за настава, 10 двострани маркери за четки.

Главните карактеристики

Избор на клиент