.

.

VOIT® Featherlite BaseKtball, 3-пакет

VOIT® Featherlite BaseKtball, 3-пакет

DEN 1119.84

Пристапност
Во достапна форма

Тренерите и наставниците во теретана можат да ги изнесат внатрешните спортисти во сите нивни студенти со помош на оваа топка „Воит“. Дизајнирано да всади доверба и loveубов кон спортот, оваа топка со дијаметар од 16 инчи има мека најлонска обвивка што дава перничето чувство, бидејќи младите играчи учат да поминуваат и да постигнат гол. Оваа топка ќе се тркала и ќе се издигнува низ воздухот доследно благодарение на тешкиот ПВЦ мочен меур, кој го задржува својот воздух и форма за да им помогне на малите спортисти да ги научат основите. 16 "дијаметар, ултра лесна топка. Има мека најлонска обвивка со тешки ПВЦ мочниот меур. Надувува како и секоја редовна атлетска топка. Бродовите се дефлетираат.

Главните карактеристики

Избор на клиент