.

.

Miaенски Carat Carat T.G.W. Цитрин 10kt жолто злато прстен на отворено срце

Miaенски Carat Carat T.G.W. Цитрин 10kt жолто злато прстен на отворено срце

DEN 5504.00

Пристапност
Во достапна форма

Останете во мода со овој зачудувачки прстен на отворено срце на Миабела. Изработено во бујно жолто злато со 10 карати, овој шик прстен има 14-тина, агтрин поставена со пикапови (2.25х2,25мм) скапоцен камен поставени во дизајн на отворено срце. Засилен со полирана завршница, овој прекрасен прстен ќе додаде искра на вашите облеки. Побарајте поглед со овој срцев прстен. Направено во 10 кт жолто злато. 3/5 CT T.G.W. Цитрински скапоцени камења. Цитрин сечење : круг. Големина на цитрин : 2.25x2.25мм. Столки со камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,4мм. Прстен на срцето. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Главните карактеристики

Избор на клиент