.

.

Трговска марка ликовна уметност „Daughterерка на Рајдер“ платно уметност од Ден Балард

Трговска марка ликовна уметност „Daughterерка на Рајдер“ платно уметност од Ден Балард

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Дан Балардсубјект : People Style : American Traditional Prowuct Type : Gallery-Wragped Canvas Artthats Ready за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има млада девојка со преголема каубојска капа што седи на коњ. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дан Балард „ќерка на Рајдер“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент