.

.

Skechers работат машка васкана - тактички чизми за докажување на вода за пети во Бенен

Skechers работат машка васкана - тактички чизми за докажување на вода за пети во Бенен

DEN 2176.00

Пристапност
Во достапна форма

Останете будни во удобност и солиден стил со Skechers Work Relivered Fit : Wascana - Benen WP Tactical Boot. Мазна кожа и ткаенина од мрежна маса на горниот дел во чипка до средна висина на телето водоотпорен тактички багажник со самонска пена. Нежните полирани кожени кожа горниот дел. Трајни панели за ткаенини од кардура од страна на страни за ефект на ладење. Тактички дизајн на тактички чипка на високо ниво на теле. Акценти за шиење. Заоблен обичен пети пред. Кожни преклопувања на страни и пета со дво-зашиени армирани шевови. Засилени странични панели на Кордура со детали за шиење. Чипка напред со метални очни страни. Подготвена јака и јазик. Висина на вратилото од 6 инчи. Јака за тактичко намалување за дополнителна удобност и флексибилност. Поставата за мека ткаенина. Опуштен дизајн на Fit® за пространа вклопување во пети и предниот дел. Мемориска пена со целосна должина, отстранлива удобност за удобност. Флексибилна средна должина што апсорбира шок. Отпорна на отпорна на солидна гума на влечење на влечење. 1 1/3 инчен потпетица. Унисекс големина - жените можат да носат со конвертирање на две цели димензии. Големината 9 на жените е еквивалентна на машката големина 7 на пример.

Главните карактеристики

Избор на клиент