.

.

Трговска марка ликовна уметност „Сребрена чинија и платно на маргаритки“ од Кристофер Пирс

Трговска марка ликовна уметност „Сребрена чинија и платно на маргаритки“ од Кристофер Пирс

DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Кристофер Пирсисјубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бели и жолти цвеќиња над црна позадина. Кристофер Пирс е национално признат убав уметник кој слика флорали, сè уште животи, портрети, фигури и ентериери со панахија и зрела чувствителност. Заедно со зачудувачкиот портрет, тој е добро познат по огромните и командантски флорали кои доаѓаат од распродажбата на неговите градини. Неговата работа има освоено бројни награди и е во важни колекции на глобално ниво. Написите за неговите слики и студиото се појавија во национални и меѓународни списанија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бели и жолти цвеќиња над црна позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент