.

.

Трговска марка ликовна уметност „Санта 2-11096“ платно уметност од Ед Вилер

Трговска марка ликовна уметност „Санта 2-11096“ платно уметност од Ед Вилер

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Ед Вилверсјубјект : Хумор Стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира Дедо Мраз во збунета поза на бела позадина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на производство на печатење за создавање на создавање Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ед Вилер „Санта 2-11096“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент