.

.

Tombow Irojiten со 5-бои во боја на моливи, основно

Tombow Irojiten со 5-бои во боја на моливи, основно

DEN 319.84

Пристапност
Во достапна форма

Ироититен е јапонски израз за "Речник во боја " - и овој сет живее според своето име! Овие обоени моливи вклучуваат суптилен опсег на бои на врвни квалитетни моливи кои се многу мешани и нудат непречено поставување со живописна боја. Овој сет доаѓа со по една од цреша црвена, глуварче, папагал зелена, кралот Фишер и Ирис Виолетова. Елегантна завршница на емајл, восочен, сертифициран со восок, АП.

Главните карактеристики

Избор на клиент