.

.

3. КТ принцезата исечен создаден сино сафир прстен во сребро сребро

3. КТ принцезата исечен создаден сино сафир прстен во сребро сребро

DEN 3.00

Пристапност
Во достапна форма

Нагласете го вашиот изглед со овој сребро сребро 3,50ct вкупна тежина сина сафир коктел прстен. Овој создаден прстен за сини сафир е исправен за специјални прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачкиот сино сафир е theвезда на овој сребрен прстен. Во центарот на овој класичен прстен е пресечен принцеза, создаден сина сафир, која е нагласена со деликатна кубна цирконија. Овој женски сребрен коктел прстен е обележан со 925 за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 3,5 КТ принцеза исечен создаден сино сафир прстен во стерлинг сребро 3,50ct вкупна тежина сина сафир. Принцезата Кот создаде сино сафир. Коктел прстен во 925 Стерлинг сребро. Сина боја сина сафир. Септември родител. Синиот сафир е 8 x 8mm со поставка на страничен камен. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Главните карактеристики

Избор на клиент