.

.

Трговска марка ликовна уметност „Оган и композиција на мраз“ платно уметност од Албена Христова

Трговска марка ликовна уметност „Оган и композиција на мраз“ платно уметност од Албена Христова

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Истакнати бои : Греј, Браун, Тан, Црна, Портокалова Албена е родена во семејство на уметници и доби 12 години обука за класична уметност во Европа. Во 1990 година Албена се пресели во Јужна Калифорнија со семејството. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Во 2000 година, Албена го откри светот на издаваштвото на уметноста. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Корпоративните и приватните колекционери ја купиле целата своја уметност пред секое отворање на шоуто. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Во Newујорк, таа се запозна со сопствениците на една прекрасна компанија наречена Wild Apple Graphics и како што велат дека остатокот е историја. Needed требаше поинаков канал за да ги оствари своите соништа. Во текот на првите неколку години во САД Албена имаше неколку соло -претстави во Вашингтон, Лос Анџелес и Чикаго и ја продаде својата оригинална уметност на приватни колекционери. Сива апстрактна композиција во форма што ја пополнува рамката. За време на времето во Европа, Албена учествуваше секоја година во Арт Базел - најпрестижната модерно уметничко шоу во светот.

Главните карактеристики

Избор на клиент