.

.

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Морганит со срце, создаден бел сафир и дијамантски акцент розово злато, позлатено стерлинг сребро срце Хало, изопачен прстен

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Морганит со срце, создаден бел сафир и дијамантски акцент розово злато, позлатено стерлинг

DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

Морганит сечење : срце. Октомвриски роден камен. Изработено во модерен розово злато, позлатено од сребро, овој блескав прстен има срцев камен-мерганитски скапоцен камен (7 х 7мм) со ореол од 16 кружни, поставени од бели сафир скапоцени камења, прекриени со два тркалезна- Исечете, дијаманти поставени од prong (G-H, I2-I3). Создаден бел сафир исечен : круг. Дијамант. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел.Убава и зачудувачка, овој Миабела Морганит, создаде бел сафир и дијамантски акцент срцев хало, изопачен прстен, сигурно ќе го однесе здивот. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Морганит и создаде бел сафир. Дијамантско сечење : круг. Срцев ореол изопачен прстен. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Камења поставени од пронг. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Боја на дијаманти : G-H. Изработено во розово злато, позлатено од сребро. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Полирано брилијантно, овој изопачен срцев прстен е сигурно дека секој ден ќе го направи секој ден посебен. Јасност на дијаманти : I2-I3. Ширина на опсегот : 1,7мм.

Главните карактеристики

Избор на клиент