.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант Полу-вендиен венчален бенд во 10KT Бело злато

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант Полу-вендиен венчален бенд во 10KT Бело злато

DEN 2704.00

Пристапност
Во достапна форма

Прославете го вашиот живот заедно со овој полу-венчален бенд на мијабела дијамант. Изработено во бујно бело злато и има 21 дијаманти со круни, поставени од пронг (G-H, I2-I3), изработени во врската на групата. Полиран на брилијантен сјај, овој прекрасен полу-верен прстен е сигурно да го стопи нејзиното срце. Класичен, но сепак современ, овој уникатен свадбен бенд е совршен избор или за себе или за некој што го сакате. Направено во 10kt бело злато. 1/10 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,4мм. Вечноста на групата. ГОЛЕМОТ РИНГ. Полу-венчаница за венчавки. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Главните карактеристики

Избор на клиент