.

.

Енергетски стоп Предниот и задниот Z Evolution Drum Drum комплет K15249Dk одговара на Toyota Yaris

Енергетски стоп Предниот и задниот Z Evolution Drum Drum комплет K15249Dk одговара на Toyota Yaris

DEN 4047.68

Пристапност
Во достапна форма

Овој комплет за стоп на електрична енергија е дизајниран да обезбеди ниска надградба на прашина и без бучава преку вашиот систем за сопирање на акции. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ за сопирање без да ја жртвувате секојдневната драмабилност. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Комплетот за надградба на сопирачката за напојување Z23 ​​го прави едноставно да ја завршите вашата сопирачка работа со вклучување на сè што ви треба : совршено совпаѓани дупчат и слотирани ротори, Z23 Evolution Sport Carbon-Fiber Ceramic Carmic сопирачки, надграден хардвер и лубрикант со високи перформанси. Ова ја задржува температурата на сопирачките надолу за време на екстремни услови за работа. Позлата со сребрена цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и сносени ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и да помогнат да се спречи 'рѓа и корозија. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението.

Главните карактеристики

Избор на клиент