.

.

еден Полиестер Ликра Бургундска Ткаенина Крокодилска Животинска Кожа Фустан Материјал Ткаенина За Печатење Ткаенина Покрај Дворот Широк

еден Полиестер Ликра Бургундска Ткаенина Крокодилска Животинска Кожа Фустан Материјал Ткаенина За Печатење Ткаенина Покрај Дворот

DEN 97.92

Пристапност
Во достапна форма

* Материјал : Полиестер Ликра/ Спандекс (95% Полиестер, 5% Спандекс) * Ширина : 56 инчи широк (142 см), 4 Начин Се Водат* GSM : 200 GSM Предиво Брои : 40 D*40 D * Функција : Влага Фитил, Сува Одговара, Смалуваат Отпорни, Без Чиста. * Употреба : Широко Се Користи Во Активни-носат, фустани, блузи, танц облека, облека, хеланки и многу занаети проекти! * Нега на миење : рачно миење одделно во ладна вода, благ детергент. Не нанесувајте на тоа хлор, белило или омекнувач. Не тријте ткаенина заедно. Поставете рамно за да се исуши, не стегајте. Не пеглајте и не чистете. * За Брендот : one Oone е едношалтерска продавница за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме gots (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило 95% Полиестер 5% Спандекс, 4 Насочно Истегнување. Спандекс, познат и како еластан или ликра, е синтетичко влакно најпознато по својата еластичност. Кога се комбинира Со Полиестер, спандексот прави совршена ткаенина за употреба при активно носење, бидејќи спандексот е растеглив и може да ја задржи својата оригинална форма и полиестер. Широко Се Користи Во Активни-носат, фустани, блузи, танц облека, облека, хеланки и многу занаети проекти!. Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за миење : рачно миење одделно во ладна вода, благ детергент. Не нанесувајте на тоа хлор, белило или омекнувач. Не тријте ткаенина заедно. Поставете рамно за да се исуши, не стегајте. Не пеглајте и не чистете.

Главните карактеристики

Избор на клиент