.

.

Соларен Панел Монокристален Соларен Панел Покрив Фотоволтаичен Панел За Производство На Електрична Енергија

Соларен Панел Монокристален Соларен Панел Покрив Фотоволтаичен Панел За Производство На Електрична Енергија

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Опис. Дали барате професионален, а сепак достапен соларен панел? Дали сте во потрага по цврста, доверлива алатка која може да изврши повеќе работни места одеднаш? Ако одговорот е да, не гледајте повеќе! Нашиот професионален соларен панел мора да ги задоволи вашите потреби. Тоа е еден од најдобрите избори за вас. Карактеристики. - Боја : Црна. - Материјал : Алуминиум, Стакло. - Максимална Моќност : 10 W. - Работна Струја : 0,56 А. - Работен Напон : 18В. - Напон На Отворено Коло : 22.3 В. - Струја На Краток Спој : 0,6 А. - Број На Батерии : 36 парчиња. - Разноврсна користете го за ВАШИОТ Р.в. кога кампувате или за време на патувања на плажа со семејството. - Подготвените претходно дупчени дупки на задниот дел од панелот овозможуваат брзо монтирање и прицврстување. . - Може да се монтира на земја, дрво или ѕид, да работи одлично за резервна моќност и употреба на далечинско напојување. -Алуминиумска рамка отпорна на корозија за продолжена надворешна употреба, што овозможува панелите да траат со децении. -Материјал со висока густина, материјал отпорен на стареење, соларни панели за да се постигнат карактеристиките на водоотпорно прскање, отпорен на мувла. Разноврсна користете го за ВАШИОТ Р.в. кога кампувате, или за време на патувања на плажа со семејството. Инсталирањето подготвени претходно дупчат дупки на задниот дел од панелот овозможуваат брзо монтирање и прицврстување. Може да се монтира на земја, дрво или ѕид, да работи одлично за резервна моќност и употреба на далечинско напојување. Алуминиумска рамка отпорна на корозија за продолжена надворешна употреба, што овозможува панелите да траат со децении. Материјал со висока густина, материјал отпорен на стареење, соларни панели за да се постигнат карактеристиките на водоотпорно прскање, отпорен на мувла.

Главните карактеристики

Избор на клиент