.

.

Стингер акри рамен панел инсект zapper fp15-cr, црна

Стингер акри рамен панел инсект zapper fp15-cr, црна

DEN 287.52

Пристапност
Во достапна форма

Убиецот со инсекти FP15-CR со рамен панел од Стингер може да привлече и убие многу вознемирувачки летачки инсекти. Ова резултира во попријатна околина на отворено за вас и вашето семејство. Запарот на рамен панел има солиден, водоотпорен надворешен куќиште што ги спречува децата, миленичињата и дивиот свет да контактираат со Зип Грид. За области до 1/2-акри, инсектите со рамен панел zapper значително ќе ја намалат навредата на овие штетници во задниот двор. Овој лесен за употреба zapper е ниско одржување, така што нема неуредни торби или резервоари да се празни. Моќност од 1000 волти. Ултравиолетово сијалица од 15 вати. Лесна замена на сијалицата. Работи 24 часа на ден. Само за употреба на отворено. Зема носкито октанол мамење за да ја зајакне привлечноста на комарците (не е вклучена). Сијалица за замена : B1515-4 N. Белешка : Сијалицата содржи жива, располага со тоа, на локалните, државните или федералните закони.

Главните карактеристики

Избор на клиент