.

.

Лав Бренд предиво мрзливи денови со сино-цевка Стил Полиестер сино предиво 3-пакет

Лав Бренд предиво мрзливи денови со сино-цевка Стил Полиестер сино предиво 3-пакет

DEN 184.00

Пристапност
Во достапна форма

Запознајте мрзливи денови! Време е да се пријавите и да ги поставите иглите и куките соблечени со мрзливи денови! Свилен и мека, со мало сјај, ова разноврсно предиво Cyc #4 е совршено за зашилување на лесни производи за домашни дејства, облека и додатоци што можете да ги миете и да исушите. Вртено со модерна конструкција „синџир“, ова 100% предиво во стил на цевки има меко филер и ќе им даде на вашите проекти голема дефиниција за бод. • Тежина на предиво : 4 Среден • Мерач на капчиња : 15 sc x 20 r на J-10 (6mm) • Плетен мерач : 16 sts x 26 r на #10 (6mm) • Јарда : 179 YD/164 M • Тежина : 3,5 мл /100 g • влакна : полиестер • Детали за влакна : 100% полиестер • Упатства за нега : машина за миење и суво.

Главните карактеристики

Избор на клиент